iPhone Ekranım Kırıldı

iPhone Ekranım Kırıldı, Ne yapmalıyım? | Perpa iPhone Servisi

 

iPhone Ekranım Kırıldı, Ne yapmalıyım?

 

iPhone Ekranım Kırıldı hakkında bir rehber hazırlama gereği duyduk. Hepimizin başına gelebilecek bir kaza ve sonucunun telefonun fiyatına eş bir büyüklükte sıkıntı yaratacağı durum; iPhone Ekranım Kırıldı Apple, müşteri memnuniyetine önem veren bir firma ve bu tutumu ile dünyanın en saygın firmaları arasında yer alıyor.

Şimdi düşünün ki iPhone 8 Plus’ınızı veya iPhone X’inizi yere düşürdünüz ve ekran kırıldı. Bu durumda yapacağınız şey şüphesiz yetkili bir servisin yolunu tutmak olacaktır. Ancak telefonun ekranının kırılması garanti kapsamında değildir ve size yetkili servis ekranınızın durumuna göre 3000 TL’ye varan rakamlarda bir fatura çıkartacaktır. Bu ücreti ödemeniz halinde sadece kırık/bozuk ekranınız değiştirilecektir.

 

Ekran değişimi ile ilgili gelen sorular üzerine birkaç güncel madde ekleme gereği duyduk:

  1. Ekranı kırık olan cihazın, başka bir yerde sorunu olsa dahi, öncelikle ücretli ekran değişimi yaptırmanız istenir. Bunun başlıca sebebi, cihazı açarken kırık veya çatlak ekranların tamamen kullanılamaz hale gelmesidir.
  2. Ekranın çatlak olması, ön cam kırık vs.. gibi yorumlar alıyoruz. Apple için bunların hepsi aynıdır. Ekran kırık muamelesi görür.
  3. Ekranda çizik olması garantiyi bozmaz. Çok derin çizikler bozar.
  4. Eylül 2018 zamlarından sonra iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 vb… pahalı telefonların ekranlarını yetkili servislerde değiştirmek, garantinin bozulmaması için çok önemli. Garantisinin bitmesine az bir süre kaldıysa özel servislerde de ekran değişimi yaptırabilirsiniz.
  5. Apple özel servislerinde orijinal ekran kullanan firma sayısı çok çok azdır. Bu yüzden özel servisler; ekran orijinal derse bunu sorgulayın. Orijinal olmayıp, çok kaliteli olan ekranlar da var. Ama kalitesiz ekran kullanılırsa, dokunmatik ekran hassas olmaz. Geç algılama gibi sorunlar ortaya çıkar.
  6. Home buton olan yeni modellerde özel servislerin tamiri sonucu touchID (Parmak izi okuyucu)çalışmayabiliyor. Tamir ettirmeden önce böyle bir sorun olup olmayacağını sorgulayın.

Apple ürününüzün (iPhone, iPad vb..) ekranı kırıldığında, garantiniz de varsa, aşağıdaki fiyatlardan (Yalnızca ekran onarımı) ekran değişimi yaptırabilirsiniz.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Laptop yedek parça. Garantili, Sıfır, Orjinal ve yan sanayi ürün hizmeti için bizimle iletişim‘e geçin

Pazartesiden cumartesiye çalışıyoruz.
09:00 – 19:00
Pazar Kapalı
Tel: 0212 210 50 08
WhatsApp0212 210 50 08
E-Mail: destek@papelbilisim.com
Adres: Perpa Ticaret Merkezi A-Blok Kat: 13 No: 2108
Şişli / İSTANBUL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir