Kesintisiz Güç Kaynağı Satış ve Teknik Servisi | Ups Servisi Perpa

Kesintisiz Güç Kaynağı Satış ve Teknik Servis Hizmetleri

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Nedir?

Kesintisiz Güç Kaynağı (İngilizce: Uninterruptible Power Supply – UPS), elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri hem şebekede meydana gelen veya gelebilecek çöküntüler, yükselmeler, ani değişikler, harmonikler gibi gerilim dalgalanmalarına karşı koruyan hem de enerji kesintisi sırasında enerji üreterek sistemin devamlılığını sağlayan elektronik cihazlara denir.

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile beslenen sistemlere karşı iki görevi vardır. Birincisi sistemi olumsuz şebeke koşullarına karşı korumaktır. Diğeri ise enerji kesintisizi sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi bir süreliğine sisteme aktararak sistemdeki acil işlemleri tamamlamak adına kullancıya zaman sağlamaktır. Kısacası elektriksel sistemleri besleyerek, şebekedeki anormal durumları düzelterek sisteme temiz ve kaliteli enerji aktarımı yapan cihazlardır.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Neden Kullanılır?

Endüstriyel tesislerin elektriksel yükünün büyük bir bölümünü elektrik motorlarını oluşturmaktadır. Elektrik motorlarının çalışmaması durumunda fabrikalarda üretim durabilir. Ayrıca bilgisayar sistemleri, tıbbi cihazlar, haberleşme sistemleri, denetim ve alarm sistemleri veya aydınlatma sistemleri gibi önemli elektriksel yüklerinde korunmaya ve yedek enerjinin sağlanması gerekmektedir. Bu tür yükler kritik yüklerdir. Çünkü ülkemizde çok sık olmasa da elektrik kesintileri meydana gelebilmektedir. Ayrıca ülkemizin elektriksel şebekesinde yüksek veya düşük gerilim, ani voltaj sıçramaları ve frekans değişimleri gibi durumlarda meydana gelmektedir. Bu tür durumlarda elektriksel sistemlerin hem korunması hem de yedek enerji sağlanması gerekmektedir.

Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS) ile Jeneratörler Arasındaki Fark Nedir?

Kesintisiz güç kaynakları ile  jeneratörler genelde karıştırılmaktadır. Bir endüstriyel tesiste, veya özel işletmelerde enerji kesildiği zaman jeneratör devreye girer ve sisteme enerji verir. Ancak enerjinin kesildiği zaman ile jeneratörün devreye girdiği zaman arasında bir süre vardır. Bu süre bazen kısa bazen de uzun olabilmektedir. İşte bu sıra zarfında kesintisiz güç kaynakları devreye girer. Bu ara zamanda UPS, sistemi besler ve sistemdeki acil işleri tamamlar veya bilgisayarı içindeki önemli dosyaları korur. Kesintisiz güç kaynakları, elektriksel sistemlere uzun süreli enerji sağlamazlar.

Kesintisiz Güç Kaynaklarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Teknoloji ilerledikçe elektrik enerjisine bağlılığımız artmaktadır. Bu yüzden elektrik kesintisine de tahammülümüz kalmamaktadır. Özellikle bazı önemli kritik cihazlar, şebekede oluşabilecek çok kısa süreli bozulmalardan bile etkilenmektedir. Hastaneler, hava alanları, haberleşme merkezleri gibi yerlerin enerji kesintisine tahammülü yoktur. Örneğin ameliyat sırasında, uçağın kalkış-iniş anlarında gerekli bilgi aktarımının çeşitli bölgelerle aktarımında enerjinin gitmesi önemli kötü sonuçlar doğurabilir. Ayrıca endüstriyel tesislerde enerjinin gitmesi de malzeme ve iş gücü kaybını artırmaktadır. Bu tür durumlar, kritik yüklerin kesintisiz güç kaynakları (UPS) üzerinden beslenmesi gerekmektedir.

UPS’lerin genel olarak kullanım alanları; 

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)

► Bilgisayarlar ve bilgisayar destekli otomasyon sistemleri
► Bilgisayar destekli üretim / ambalajlama tezgahları
► Tıbbi elektronik cihazlar, hastaneler
► Hava alanı aydınlatması
► Hava trafik kontrol merkezleri
► Askeri radar sistemleri
► Haberleşme ve yayın kuruluşları
► Asansörler
► Elektronik kapılar
► Barkod cihazları
► Yazar kasalar
► Fotoğraf baskı cihazları ( Minilab vs. )
► CNC Tezgahları
► Elektronik teraziler
► Acil durum aydınlatma sistemleri
► Isıtma cihazları
► Soğutma cihazları

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Bakımı

Kesintisiz Güç Kaynağı bildiğiniz gibi elektrik kesintilerinde elektronik aletlerinizin zarar görmemesi için tasarlanmış bir araçtır. Hiç kapanmadan sürekli olarak çalışma prensibine göre tasarlanmışlardır. Bu yüzden de belirli zaman aralıklarında bakıma ihtiyaç duyarlar. Güç Kaynağı bakımı bu yüzden ürün ömrü açısından çok önemlidir.

Güç kaynağı bakımı konusunda tarafınızca yapılabilecek kısımları; sıcak ve soğuk havalardan koruma ve hava alabilecekleri bir açık alanda barındırılmasıdır. Bunun dışında içinde elektronik birçok parça bulunduran güç kaynakları teknik elemanlar tarafından bakımlarının yapılmaması halinde arıza yaratacak ve kesintisiz güç kaynağının arıza yapmasına ya da kullanılamayacak duruma gelmesine sebep olacaktır.

Her marka ve model Güç Kaynağı konusunda Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Servisi olarak size sorunsuz bir şekilde destek veriyoruz.
Teknik kadromuz ile tüm problemlerinize çözüm üretiyor ya da sorun oluşmadan güç kaynağı bakımı hizmetimiz ile oluşabilecek zararları önlüyoruz.

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Tamiri Teknik Servisi

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) aküsü

Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Tamiri, teknik servisi, bakımı ve bakım sözleşmesi konusunda da hizmet vermektedir.

UPS tamiri için bize gelen ürünlerde genelde akünün ömrünün bitmesinden kaynaklı bir sorun olmaktadır. Konusunda uzman ekibimiz ile verdiğimiz teknik servis hizmetleri, Servisimiz garantisi altında gerçekleştirilmektedir.  Kesintisiz Güç Kaynağı tamir işlemleri

UPS akü değişimi, montaj ve demontaj işlemleri, parçalı ve parçasız bakım sözleşmeleri de firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Başlıca Kesintisiz Güç Kaynağı Arızalarından Bir Kısmı Şu Şekildedir:

 • Kesintisiz Güç Kaynağından aralıklı uyarı sinyali gelmesi.
 • Kesintisiz Güç Kaynağından aralıklı uyarı sinyali geliyor ve Arıza ışıklı uyarısı yanması.
 • Kesintisiz Güç Kaynağından sürekli uyarı sinyali gelmesi.
 • Elektrik kesildikten yaklaşık 1-2 dk sonra ya da gittiği gibi Kesintisiz Güç kaynağı kapanması.
 • Elektrik kesildikten ve geldikten sonra giriş tesisatındaki sigorta atması.
 • Elektrik kesildikten sonra Kesintisiz Güç Kaynağı çalışmasına rağmen ona bağlı sistemlerin çalışmaması
 • Elektrik kesik ve Kesintisiz Güç Kaynağı açma kapama düğmesinin açılmaması.

Genel anlamda en yüksek hatalar bu şekilde olup Kesintisiz Güç kaynağı buna benzer birçok arıza da yapabilir.
Kesintisiz Güç Kaynağı tamiri işlemlerini arıza olduğunu düşündüğünde yaptırmanız gerekir. Eğer yaptırmazsanız bağlı bulunduğu cihazlara zarar verebilir.
Ups tamiri teknik servisimiz tarafından sorunsuz ve en kısa zamanda olacak şekilde gerçekleştirilir.

Yerinde Servis Hizmeti

Firmamız müşteri memnuniyeti kapsamında Teknik Servis hizmetini yakından takip etmektedir .

Müşterilerimizden gelen arıza bildirimleri dikkate alınarak hızlı bir şekilde sonuca ulaşmak için saha desteğini zamanında vermektedir.

Genel ve Teknik İş Güvenliği eğitimi almış deneyimli ve dinamik servis kadrosu ile 7/24 yerinde servis hizmeti vermektedir.

Garanti süresi içinde veya dışında Müşterilerimizin cihazlarında oluşabilecek olası arızalara en kısa zamanda yerinde müdahale edilerek arıza tespiti yapılır.

TEKNİK SERVİS HİZMETLERİMİZ

 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) güç tespiti ve altyapı analizi
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) montajı
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) akü testi ve akü değişimi
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) arıza tespiti
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) tamiri
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) bakım ve temizlik işleri
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)’nin demontaj ve yeniden montaj işlemleri
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)’nin parçalı veya parçasız bakım anlaşması
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)’nin paralellenme işleri
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS)’nin yazılım ve SNMP sorunlarının giderilmesi
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) aküsü bitti
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) aküsü hemen bitiyor
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) hemen kapanıyor
 • Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) şarjı az gidiyor
 • Harmonik ölçümleri,raporlanması, problemlerin giderilmesi
 • Nötr problemleri tespiti, çözümleri
 • Toprakla ilgili problemlerin tespitleri ve çözümleri